Modni Oskari

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Antonia Sirutka, 16. 5. 2023.

Učenica Victoria Lacković – Tomić svojom skicom dizajna odjeće sudjelovala je na natječaju „Postani kreativan“ kojeg organizira srednja Gospodarska škola u Čakovcu. Probiru se najbolje skice i dizajn te se ideje osmaša pretaču u djela rukama učenika koji se školuju za zanimanje krojač i modni tehničar. Upravo je Victoria bila među najboljima čiji se dizajn šivao i tako osvojila modnog Oskara. Program je bio vrlo raznolik i poučan te se moglo puno toga saznati o recikliranju i održivim materijalima vidljivim u modnoj reviji sastavljenoj od materijala kao što su karton za jaja, najlonske vreće, juta, novinski papir, stari traper. U cilju promoviranja strukovnih zanimanja učenici smjera frizer i kozmetičar su također pokazali svoja umijeća u reviji frizura i makeup-om na modelima koji su nosili revije.