Čitam dam sretan sam

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 15. 2. 2023.

U Hrvatskoj se od 2014. godine obilježava Međunarodni dan darivanja knjigom pod  motom "Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj". Učenici 2.a razreda naše škole u sklopu projekta Mala slobodna knjižnica ovaj su dan također obilježili darivanjem knjiga i slikovnica.

Uz tajanstveno pakiranje i darivanje prijateljima iz razreda, veselja i iznenađenja nije nedostajalo, a najsretniji su bili kada su na kraju dana saznali da knjige daruju svojoj Maloj slobodnoj knjižnici o kojoj se brinu i uz koju stječu nove pustolovine i prijatelje.