Obavijest Centra za socijalnu skrb Čakovec, namijenjenu korisnicima usluga socijalne skrbi

Autor: Mihaela Martinčić, 13. 6. 2012.

U ponedjeljak, 11.lipnja, zaprimili smo dopis iz Centra za socijalnu skrb Čakovec namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Međimurskoj županiji radi pravovremene obavijesti stanovnicima naše županije, a koji su korisnici usluga socijalne skrbi. Obavijest Centra možete pročitati u cijelosti pod opširnije.

"Centar za socijalnu skrb Čakovec, obavještava sve potencijalne tražitelje potpore za školske udžbenike da u skladu sa novim Zakonom o socijalnoj skrbi, potporu za školsku godinu 2012./2013. može odobriti samo u iznosu od 50% vrijednosti od popisa odabranih novih školskih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava za određeni razred prema Konačnoj listi škole. Ovim putem mole se učenici, roditelji ili skrbnici  te udomitelji, da čuvaju stare udžbenike i da većinu potrebnih nabave u razmjeni, budući da su sredstva za nabavu istih temeljem dolje navedenog članka smanjena.

4.3. Potpora za školske udžbenike

Članak 62.

(1) Centar za socijalnu skrb može jednom godišnje odobriti jednokratnu novčanu potporu za nabavku obveznih školskih udžbenika za osnovne i srednje škole korisniku prava na pomoć za uzdržavanje i korisniku prava na smještaj u udomiteljsku obitelj, koji je učenik osnovne ili srednje škole, ako to pravo ne ostvaruje po drugoj osnovi.

(2) Centar za socijalnu skrb za korisnika potpore odobrava novčanu isplatu u vrijednosti 50% vrijednosti od popisa odabranih novih školskih udžbenika i pripadajućih nastavnih sredstava za određeni razred prema Konačnoj listi škole.

(3) Centar za socijalnu skrb u suradnji s lokalnom zajednicom osigurava sredstva za isplatu potpora iz stavka 1. ovog članka te razmjenjuje podatke o odobrenim potporama u tu svrhu.

(4) Centar za socijalnu skrb razmjenjuje podatke s jedinicama lokalne samouprave o isplaćenim sredstvima za nabavku udžbenika iz stavka 1. ovog članka.

(5) Jedinica lokalne samouprave dostavlja Centru za socijalnu skrb popis korisnika i odobrenih jednokratnih potpora iz stavka 1. ovog članka.

Također se obavještavaju potencijalni tražitelji potpore da se zahtjevi u Centru za socijalnu skrb Čakovec podnose od 20. kolovoza 2012. godine. Zahtjevu se obavezno prilažu potvrde o upisu za dijete te spisak potrebnih udžbenika.

Privremena ravnateljica CZSS Čakovec:
                                                                     Suzana Belović, dipl. soc.radnica"