Književnik Božidar Prosenjak u našoj školi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Viktorija Mikor, 28. 2. 2023.

Prvi radni dan nakon drugog dijela zimskog odmora, u našoj je školi započeo književnim susretom za učenike od 2. do 4. razreda koji je realiziran u sklopu projekta U svijetu književnih umjetnika koji se provodi u trećim razredima.
Susret je održan u učionici 3.a razreda, a u goste nam je došao poznati dječji književnik Božidar Prosenjak, autor romana koje možemo pronaći i na policama naše školske knjižnice.

Božidar Prosenjak je na izuzetno zanimljiv, duhovit i nadasve poučan način prepričao svoje dogodovštine iz djetinjstva i školskih dana, ispričao kratke životne priče i objasnio proces nastajanja svojih djela. Plijenio je pažnju preko 60 učenika koji su mu na kraju snažnim pljeskom zahvalili na posvećenom vremenu.

Učenici su oduševili književnika velikim interesom za knjigu i s osmijehom na licu rado je svaku osobno potpisao. A za kraj svima im je poručio:
 „Nemojte se nikad igrati i učiti istovremeno, ali uvijek nađite dovoljno vremena i za jedno i za drugo.“