Županijska razina natjecanja Čitanjem do zvijezda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 9. 3. 2023.

U srijedu, 8. ožujka 2023. godine, učenice naše škole sudjelovale su na županijskoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda. Natjecanje je održano u II. osnovnoj školi Čakovec u organizaciji Knjižničarskog društva Međimurske županije. U kategoriji kreativnog uratka svoj je plakat predstavila učenica Magdalena Horvat, a znanje su na kvizu pokazale Bruna Rusak, Morena Habjan i Marija Šestak. Za natjecanje ih je pripremala školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.

Iako se ove godine nismo uspjeli plasirati na nacionalnu razinu natjecanja, učenice su jako sretne jer su pročitale tri nove fantastične knjige, proširile svoja znanja, družile se s ljubiteljima čitanja i provele zanimljiv natjecateljski dan što je ujedno i cilj ovakvog natjecanja jer knjiga oplemenjuje, obogaćuje, širi vidike i omogućuje nam da između korica putujemo i proživljavamo uvijek neke nove još neproživljene pustolovine.