Noć muzeja 2023.

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 30. 1. 2023.

Učenice naše škole u pratnji školske knjižničarke Suzane Karloci Kvakan u petak, 27. siječnja 2023. godine sudjelovale su na manifestaciji Noć muzeja koja već 18. godina diljem Hrvatske okuplja veliki broj posjetitelja svih generacija. Ovogodišnja tema Noći muzeja je Muzeji su važni čime se želi potvrditi moć muzeja različitim programima događanjima, suradnjama, dostupnošću i radošću sudjelovanja i dijeljenja spoznaja, edukacije i informacije tisućama posjetitelja.
Razgledale su izložbu u Muzeju Croata Insulanus i sudjelovale na predstavljanju slikovnice „Pesjanek te gledi“ autorice Maje Lesinger koje je stručno vodila Dominika Lukačić-Murković u Knjižnici i čitaonici grada Preloga. Naše su učenice bile počasne gošće na predstavljanju slikovnice jer se i same bave temom mitologije koju su uspješno predstavljale na Milenijskom natjecanju održanom 1. prosinca 2022. godine u Osijeku.
S obzirom da su te noći vrata svih muzeja bila otvorena za znatiželjne posjetitelje, razgledale su i etno zbirku na župnom dvoru u Donjem Vidovcu, a najviše zanimanja pobudila je uredno posložena knjižnica starih povijesnih knjiga i izvora.