Putevima knjiga i medija

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 25. 11. 2022.

Učenici drugih razreda spojili su dva izvrsna projekta u jednu kvalitetnu terensku nastavu. U četvrtak, 24. studenoga 2022. godine posjetili su grad Čakovec i grad Prelog.
Projekt Male slobodne knjižnice i Filmovi za vrtiće i osnovne škole koji je ove godine postao europski projekt Back to the local cinema pod nazivom Moje malo kino na nacionalnoj razini dva su projekta u koja smo se ove godine uključili. Posjetili smo Centar za kulturu grada Čakovca i odgledali dva izvrsna dječja filma. Animirani film Jež Bodljikavko i obiteljski avanturistički film Škola čarobnih životinja. Nakon projekcije, prošetali smo gradom i pronašli Malu slobodnu knjižnicu u koju smo i malo zavirili te je usporedili s našom školskom malom slobodnom knjižnicom.

Po povratku stali smo u Prelogu gdje smo posjetili Muzej Croatia Insulanus i  kustosica Iva provela nas je kroz zanimljivu izložbu ilustracija Neustrašive žene koja je nastala prema knjigama “Priče o neustrašivim hrvatskim ženama” autorice Tatjane Barat i “Ikone: neustrašive žene koje su promijenile Hrvatsku” autorice Rosie Kugli.
Nakon zanimljive izložbe, knjižničarke Maja i Domenika ugostile su nas u Knjižnici i čitaonici grada Preloga gdje smo odigrali zanimljivu igru Lov na blago. U potrazi za tajnim kodovima, jako smo se zabavili i puno naučili o prihvatljivom i neprihvatljivom ponašanju u knjižnici.