Međuškolsko natjecanje - odbojka (učenici)

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 28. 11. 2022.

Muška odbojkaška ekipa naše škole izborila je i ove godine nastup na finalnom Županijskom natjecanju u odbojci. Domaćin kvalifikacijskom turniru bila je Osnovna škola Kotoriba. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ekipa: OŠ Kuršanec, OŠ Goričan, OŠ Kotoriba, OŠ Pribislavec i naša ekipa. Ždrijebom su određene 2 skupine te su naši učenici igrali protiv OŠ Goričan i OŠ Kuršanec.
U prvoj utakmici su  rezultatom 2 : 0 (25:19,  25:17) pobijedili ekipu OŠ Kuršanec, a nakon toga su u neizvjesnoj utakmici punoj preokreta pobijedili ekipu OŠ Goričan s rezultatom 2:1 u setovima (23:25, 25:21, 15:8).
Ekipu Školskog sportskog društva «Drava» predstavljali su Gregor Kuzmić, Emanuel Strbad, Nicolas Mačak, Mihael Štefić, Kevin Horvat, Nathaniel Matulin, Bartol Fabić, Vito Kuzmić, Samuel Pintač, Karlo Lukša, Luka Lukša, Ivano Fabić.

Osim borbenosti, učenici su pokazali i fair play ponašanje pa su organizator natjecanja i sutkinja članu naše ekipe Ivanu Fabiću dodijelili Fair play karton. Ivano je pomogao sutkinji u odluci kada nije bila sigurna je li lopta odigrana od strane protivnika bila u autu ili nije. Kako je bio najbliže odigranoj lopti, potvrdio je da je protivnikova lopta odigrana ispravno.