Postavljena poučna tabla u dvorištu škole

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 29. 8. 2022.

Javna ustanova Međimurska priroda inicirala je novi projekt suradnje i umrežavanja svih škola u obuhvatu područja Rezervata biosfere Mura-Drava-Dunav s ciljem kvalitetnije edukacije djece i mladih Zajednica škola Rezervata biosfere Mura-Drava-Dunav na području Međimurske županije. Projekt je usmjeren na školsku populaciju s namjerom približavanja prirode i potrebu njezina očuvanja, učenicima na aktivan i prikladan način. Cilj projekta je umrežiti sve zainteresirane škole pri osmišljavanju i provođenju aktivnosti u zaštiti prirode.

S prvim danom nove školske 2022./2023. godine naše je učenike u školskom dvorištu dočekala nova poučna tabla. Tabla je sadržajno i vizualno oblikovana tako da poučava o značaju ekosustava za lokalnu zajednicu i njezino stanovništvo, a koji je zbog svoje bioraznolikosti priznat na međunarodnoj razini. Podsjetimo, rezervati biosfere proglašavaju se nad područjima koje su pojedine države već prethodno zaštitile u okviru svojih zakona. Tako je u Hrvatskoj rezervat biosfere proglašen nad područjem Regionalnog parka Mura-Drava i Parka prirode Kopački rit. UNESCO je na tom području prepoznao potencijal skladnog suživota čovjeka i prirode te time dodatno osnažio lokalne napore u očuvanju ukupnih prirodnih vrijednosti.