Naši košarkaši zlatnim sjajem sjaje

Autor: Mihaela Martinčić, 29. 5. 2012.

Danas, 29.svibnja, u Prelogu,  naši su košarkaši postali Županijski prvaci u kategoriji 5.i 6. razreda!
Veeelika čestitka našim učenicima:  Vilimu Čitušu, Karlu i Kreši Klipiću, Domagoju Kuzmiću, Ivanu i Josipu Lisjaku, Davidu Miseru, Juri Orehovcu i Filipu Tišleru  i naravno, njihovom voditelju, učitelji Anđelku Lisjaku.
Više o samom tijeku trunira pogledajte pod opširnije.

Domaćin turnira je OŠ Prelog. Sudjelovale su četiri ekipe koje su bile podijeljene u dvije grupe

A                                                                    B

II OŠ Čakovec                                              OŠ Ivanovec ( djevojčice)

OŠ Donja Dubrava                                     OŠ Prelog

Specifičnost ovog završnog turnira je ta da su OŠ Ivanovec predstavljale djevojčice i to moram reći vrlo dobre košarkašice.

Prva utakmica bila je između OŠ Donja Dubrava i II OŠ Čakovec.  Naši dečki su  vodili tijekom cijele utakmice i sigurno pobijedili 36:13.

U drugoj utakmici OŠ Ivanovec pobijedila je  domaćina OŠ Prelog  sa 40:14

U Utakmici za treće mjesto bolja je bila II OŠ Čakovec koja je sa 57:22 pobijedila OŠ Prelog.

Samo finale je bilo vrlo napeto i zanimljivo. Naši dečki su nervozno ušli u susret ( valjda zato što igraju protiv djevojčica )  tako da su prvo poluvrijeme gubili 11:12. U drugom poluvremenu dečki su odigrali „muški“ i zasluženo pobijedili sa 31:18.Treba pohvaliti sve igrače na borbenosti i srčanosti.

Konačni  redoslijed na kraju:

1. OŠ Donja Dubrava

2.OŠ Ivanovec ( djevojčice )

3.II OŠ Čakovec

4.OŠ Prelog

Na kraju su dečki primili zlatne medalje s kojima se jako i zasluženo ponose.

Izvor: Anđelko Lisjak