Županijsko natjecanje iz fizike

Autor: Ivana Friščić-Dornik Dornik, Suzana Karloci Kvakan, 10. 3. 2022.

U srijedu  9. ožujka 2022. godine u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića, Sveti Juraj na Bregu održano je Županijsko natjecanje iz fizike na razini Međimurske županije. Na natjecanju je sudjelovalo 22 učenika iz 12 međimurskih škola. Svi natjecatelji pokazali su zavidnu razinu znanja rješavajući 5 računskih i 2 praktična zadatka. Našu su školu predstavljale učenice osmih razreda Ivona Međimurec i Nika Kuzmić, zauzevši 17. i 20. mjesto prema tablici privremenih rezultata. Mentorica učenica je učiteljica fizike i matematike Ivana Friščić Dornik.