My Homeland Australia

Autor: Mihaela Martinčić, Gordana Mirović, 27. 1. 2022.

U utorak, 25. siječnja 2022. godine, u našoj Područnoj školi Donji Vidovec bilo je jako veselo, zanimljivo i poučno. Učenik 4.b razreda, Lucas Vladimir Srnec predstavio je na satu Engleskog jezika svoju rodnu zemlju, Australiju, prezentacijom „My Homeland - Australia“.

Dogodilo se to u savršenom trenutku. Naime, četvrtaši ovih tjedana upoznaju Australiju - njene znamenitosti i posebnosti kroz nastavne sadržaje Engleskog jezika, a uz to svake godine 26. siječnja obilježava se i službeni nacionalni dan Australije - Australia Day.

Naš Lucas nam je kao pravi stručnjak prezentirao činjenice i iskustva iz kojih smo mnogo naučili. Uživo smo vidjeli kako izgleda australska putovnica, opipali novac, prolistali knjige, razgledali suvenire i neke druge uporabne predmete s obilježjima ove prekrasne daleke zemlje. Tako smo bar na trenutak u mislima otputovali u „Land Down Under“ and it was great!