Večer matematike 2021.

Autor: Mihaela Martinčić, Ivana Friščić-Dornik Dornik, 13. 12. 2021.

Osnovna škola Donja Dubrava organizirala je  manifestaciju "Večer matematike" koja se ove godine zbog epidemiološke situacije održala na satovima matematike, likovne kulture i njemačkog jezika te u online okruženju.

Tako se manifestacija „Večer matematike“ ove godine zapravo održavala cijeli tjedan od 29. studenog 2021. do 3. prosinca 2021. pa je svim „matkoljupcima“ priuštila tjedan zabave uz matematiku!

U manifestaciji „Večer matematike“ sudjelovali su učenici matične i područne škole, svi učitelji razredne nastave i matematike te učiteljice likovne kulture i njemačkog jezika.

Učenici su cijeli tjedan uživali u različitim online kvizovima, matematičkim igrama, osmosmjerkama,  magičnim zagonetkama, zadacima sa šibicama,  matematičkim trikovima čitanja misli i igri Sudoku.

Učenici razredne nastave također su mogli svoje znanje matematike pokazati roditeljima i zajedno s njima rješavati online kvizove.

Ove godine manifestaciji su se pridružile i učiteljica likovne kulture, koja je s učenicima predmetne nastave koristila matematiku u likovnim radovima te učiteljica njemačkog jezika koja je s učenicima vježbala čitanje brojeva.

Večer matematike otkriva često zaboravljenu zabavnu stranu matematike, a da smo u tome uspjeli pokazuju zadovoljna lica naših sudionika koja možete pogledati  u videozapisu.