Dabar i u našoj školi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 3. 12. 2021.

U vremenskom periodu od 8. do 12. studenoga 2021. godine i u našoj su se školi učenici uključili u Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar.
Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.
Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 32 učenika iz naše škole - polaznici grupe Mali informatičari (1.a,1.b, 2.a, 2.b) i polaznici DOD-a iz 3.b razreda, a učenica 2.a razreda Luna Vučenik riješila je test 100% i osvojila je zlatnu diplomu.
Čestitke svim sudionicima!