Korak po korak - Upravljanje razredom

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 19. 11. 2021.

Pučko otvoreno učilište Korak po korak iz Zagreba u petak, 19. studenoga 2021. godine, održalo je edukativno predavanje i radionicu za učitelje i stručne suradnike naše škole.
Korak po korak je mreža stručnjaka koja osnažuje odgojno-obrazovne djelatnike i druge stručne osobe, institucije, obitelji i zajednicu kako bi svakom djetetu osigurali dobrobit, najbolje prilike za razvoj i iskustva učenja te razvijali osjetljivost djece za društvenu pravdu. Tema današnjeg stručnog usavršavanja bila je usmjerena na Upravljanje razredom na kojoj je bilo riječi kako u djece razvijati odgovornost za vlastito učenje i ponašanje te kako upravljati razredom usmjerenim na dijete.
Edukacija koja je trajala šest sati bila je vrlo učinkovita, donijela je brojne nove ideje za pripremu kvalitetnijeg okruženja za učenje i odličan je podstreg za nove razredne izazove.