O knjigama i čitanju

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 15. 10. 2021.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, učenicima 6.a i 6. b razreda školska je knjižničarka održala edukativno predavanje O knjigama i čitanju. Nažalost, u ovo digitalno doba učenici pronalaze sve više i više izgovora zašto ne čitaju knjige.

Iako su mnoge prednosti digitalnih tehnologija, dobrobiti koje donosi knjiga i čitanje i dalje su neprocjenjive. Knjiga može služiti kao vozilo koje će nas odvesti na dugu avanturu i nepoznatu destinaciju - ona može biti prijatelj, inspiracija, učitelj. U svakom slučaju, ona nam pomaže da otvorimo svoj um za nove ideje i nove poglede na svijet.
No, s obzirom da su čuli i više nego odlične argumente u korist knjiga i čitanja, vjerujemo da će ipak dati priliku knjizi kao izvoru znanja jer su koristi koje pruža svakodnevno čitanje dosita mnogobrojne.
Zato, čitajmo da ne ostanemo bez riječi!