Čitanjem do zvijezda - Knjiga ili film

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 18. 10. 2021.

U ovogodišnjoj sezoni Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja – natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ provodi se na temu Knjiga i film. U središtu istraživanje je usporedba knjige i filma odnosno filmskih ekranizacija zadanih književno-umjetničkih predložaka.
Učenice polaznice izvannastavne aktivnosti Čitanjem do zvijezda Magdalena Horvat i Marija Šestak iz 6.b te Nika Kuzmić i Tea Lukša iz 8.a nakon pročitane knjige Tajni vrt, autorice autorice Frances Hodgson Burnett, imale su priliku pogledati najnoviju ekranizaciju istoimenog naslova. Filmska je projekcija za učenike iz Međimurske županije organizirana u Centru za kulturu Čakovec.
U projektu su za čitanje zadana još dva književna naslova prema kojima su također snimljeni filmovi, no zbog trenutne epidemiološke situacije, planirani odlazak na filmske projekcije u kino preselit ćemo u knjižnicu naše škole.