Županijsko natjecanje u atletici

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 10. 2021.

Za sportaše Školskog sportskog društva „Drava“ natjecanja su već počela. U srijedu 14. listopada 2021. godine  atletski stadion u Čakovcu bio je domaćin mladim atletičarima i atletičarkama. U konkurenciji učenika 7. i 8. razreda sudjelovalo je 14 ekipa. Budući da se prošle nastavne godine nisu održavala školska sportska natjecanja, a godinu prije su bila prekinuta u ožujku, dio učenika se sada prvi puta natjecao za školu. Stoga je bilo vidljivo uzbuđenje među učenicima.
Učenici su ekipno zauzeli 10. mjesto, a pojedinačno su najbolje rezultate postigli
Miroslav Ćulafić - 4. mjesto u skoku u vis s rezultatom od 140 cm, Gabrijel Štefić – 6. mjesto u trčanju na 100 m s rezultatom 13.14 s, Nikša Dolenčić – 7. mjesto u skoku u dalj (4.33 m), Mateo Balog – 8. mjesto u bacanju vortexa (48.59), David Lukša – 8. mjesto u bacanju kugle od 4 kg (8.10 m), Jakov Premec – 9. mjesto u trčanju na 300 m  (48.0). Najteži zadatak, trčati 800 m, imao je Dorian Alessandro Lascu koji je utrku završio u vremenu 3:00,18 min i zauzeo 12. mjesto. U štafeti je još nastupio i Nathaniel Matulin.