Dan učitelja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 5. 10. 2021.

Utorak, 5. listopada 2021. godine učitelji, stručni suradnici i djelatnici škole obilježili su Svjetski dan učitelja stručnom ekskurzijom po našem lijepom Međimurju.
Uz stručno vodstvo razgledali smo Riznicu Međimurja u Čakovcu i ostali zadivljeni bogatstvom kulturne i umjetničke baštine koju naše malo Međimurje krije. Kratkom šetnjom kroz povijest stekli smo uvid u život u doba Zrinskih, proširili vidike i obogatili svoja dosadašnja znanja. Put nas je dalje odveo u gornje Međimurje, točnije u mjesto Križovec u centar za posjetitelje Med dvemi vodami. Djelatnici Međimurske prirode - javne ustanove za zaštitu prirode pustolovnom su nas pričom proveli modro-zelenim blagom Međimurja i istaknuli koliko je važan suživot čovjeka s prirodom. Kako je posljednjih godina i Međimurje prepoznato kao turistički kraj, prošetali smo nadaleko poznatim Mađerkinim bregom za kraj i posjetili Vinariju Horvat koja kvalitetu vina i ljepotu našeg Međimurja promovira diljem cijelog svijeta.
Čuvajmo i dalje zajedno tu škrinjicu s blagom međimurske prirode i kulturne baštine te kroz svoj humani poziv prenosimo na nadolazeće generacije!