Jutarnjom tjelovježbom obilježen Hrvatski olimpijski dan

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 10. 9. 2021.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD svake se godine obilježava 10. rujna. Promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica - “zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Učenici naše škole HOD su obilježili jutarnjom tjelovježbom na vanjskom školskom igralištu uz odličnu glazbenu podlogu i mlade trenerice, učenice 8.b razreda Ivonu, Mihaelu i Riju koje je pripremila učiteljica Anica Benjak.