„Malo sreće i ništa više“

Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 4. 6. 2021.

Kao što i naziv projekta govori, ove školske godine bilo je potrebno malo sreće da projekt, na kojem su učenice marljivo radile tijekom godine, predstavimo na županijskoj smotri. Prošle godine smotra nije održana zbog epidemioloških razloga.
Učenicama sedmih razreda Miji Perenc, Riji Mikulan, Mihaeli Gadanec i Ivoni Međimurec sudjelovanje na smotri bilo je ove godine jedno sasvim novo iskustvo budući da se međužupanijska smotra održala online preko aplikacije Zoom, 31. ožujka 2021. godine. Učenice su vrlo uspješno odgovarale na pitanja povjerenstva nakon što je povjerenstvo pogledalo snimke predstavljanja projekta, pohvaljene su za svoj rad i čuvanje kulturne baštine Donje Dubrave. Kao i prošlih godina i ove godine projektom „Malo sreće i ništa više“ promovirale su kulturnu baštinu Donje Dubrave kroz povijesnu temu našeg zavičaja vezanu uz utvrdu Novi Zrin. U iščekivanju poziva na državnu razinu smotre, u našu školu stigla je odluka državnog povjerenstva da se nakon zaključaka međužupanijskog povjerenstva, smotra održana na županijskoj i međužupanijskoj razini ujedno priznaje i kao sudjelovanje na državnoj smotri. Ovih dana učenice su primile i pohvalnice za stečene kompetencije radom na istraživanju i rješavanju društvenog problema u Projektu građanin  te sudjelovanju na državnoj Smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja.
Čestitke učenicama uz želju da svojim dobrim idejama i dalje aktivno sudjeluju u promociji naše škole i dobravske kulturne baštine.