3. Dani Zlate Brzeske

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 17. 3. 2021.

Već drugu godinu zaredom učenici naše škole uspješno sudjeluju na Danima Zlate Brzeske, projektu koji se održava u spomen spisateljici rođenoj u Donjoj Dubravi, a kojeg provodi Udruga Vendi iz Đelekovca. Ove godine završetak projekta u obliku literarno-likovnog natječaja pod naslovom Djetinjstvo uz Dravu održan je, zbog epidemiološke situacije, na otvorenom, uz samu rijeku Dravu. Učenici naše škole predstavili su svoje likovne radove i pročitali svoje literarne uradke uz šum rijeke svog djetinjstva.

Crteži naših učenika Matea Baloga, Nike Kuzmić, Marije Brljak, Mihaele Gadanec, Marije Šestak, Hane Glavak, Ene Hlišć, Tee Lukša, Antonije Horvat, Martine Šestak, Doris Ivelić i Ane Sabočanec krase  ovogodišnji zbornik u kojem su objavljene sve pjesme pristigle na natječaj, a u njemu su objavljene i pjesme učenica Rije Mikulan, Ane Nestić, Marije Brljak, Mihaele Gadanec i Ivone Međimurec. Naslovnicu i posljednju stranicu zbornika krase radovi učenika Gabrijela Štefića. Mentorice učenicima na ovom natječaju bile su Antonia Sirutka i Renata Dolenec.