Plasman na državnu razinu natjecanja Čitanjem do zvijezda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 3. 3. 2021.

Ove se školske godine županijska razina natjecanja u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda zbog  trenutne epidemiološke situacije održala u online okruženju. Tema ovogodišnjeg natjecanja glasi U svijetu knjiga.
Učenica Magdalena Horvat iz 5.b razreda natjecala se u kategoriji izrade kreativnog uratka i osvojila je 3. mjesto, a na natjecanju u poznavanju pročitanih knjiga u obliku kviza, sudjelovale su Magdalena Horvat, 5.b, Nika Kuzmić, 7.a i Martina Šestak, 8.a. Za natjecanje ih je pripremala školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.

Online prezentacija plakata

Ove su godine bile zadane četiri knjige koje tematski povezuju svjetove knjiga:  roman Miris knjige, autorice Jadranke Klepac, Demon školske knjižnice autorice Moree Banićević, Matilda autora Roalda Dahla  i Tom Gates – svjetski dan knjige najbolji u povijesti (do sad) autorice Liz Pichon.
Tri učenice čine školski tim koji se natječe u poznavanju pročitanih djela. Natjecanje je zapravo individualno, ali se bodovi učenica zbrajaju te su kao tim osvojile 2. mjesto i plasirale se na državnu razinu natjecanja u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda.
Čestitke učenicama uz želju da i dalje tako marljivo čitaju jer …
                                             … svi mi trebamo čitati kako ne bismo ostali bez riječi! :)

Online rješavanje kviza