KOŠARKA - POLUZAVRŠNI TURNIR - učenici do 6. razreda

Autor: Mihaela Martinčić, 16. 5. 2012.

Košarkaši naše škole sudjelovali su u utorak, 8.5.2012. u OŠ Kotoriba na poluzavršnom turniru u košarci za učenike osnovnih škola do šestog razreda. Sudjelovale  su četiri ekipe (četiri škole) koje su bile podijeljene u dvije grupe. Rezultati? Osvojili smo 1.mjesto! O samom tijeku turnira pogledajte pod opširnije.

Sudjelovale  su četiri ekipe koje su bile podijeljene u dvije grupe
                         A                                                                 B
             OŠ Donji Kraljevec                                        OŠ Kotoriba
             OŠ Donja Dubrava                                        OŠ Prelog

Samo pobjednici grupe išli su u finale. To znači da je trebalo pobijediti  prvu utakmicu da bi ušli u finale. Sama utakmica s OŠ Donji Kraljevec  bila je vrlo dramatična.  Naši dečki su  vodili tijekom cijele utakmice no na samom kraju bilo je vrlo napeto i neizvjesno ali je zato pobjeda od 22:21 bila slađa.

U drugoj utakmici OŠ Prelog je tek nakon produžetka pobijedila OŠ Kotoriba sa 29:27.

To je značilo da smo se mi i OŠ Prelog  plasirali u finale.

Na žalost OŠ Prelog je ranije morala otići kući tako da smo utakmicu za prvo mjesto dobili bez borbe što je ražalostilo naše dečke jer su oni svim srcem htjeli igrati pošto su znali da su puno bolji od Preloga.

U utakmici za treće mjesto O.Š.Donji Kraljevec je lako pobijedila domaćina O.Š.Kotoriba sa 31:7. Na kraju, kako bi i naši dečki odigrali dvije utakmice, igrali smo prijateljsku utakmicu s domaćinom i pobijedili 26:6.

Konačni  redoslijed na kraju turnira :

1.OŠ Donja Dubrava
                                              2. OŠ Prelog