Organizacija rada u razrednoj nastavi (1. – 4. razred) od ponedjeljka 25. svibnja 2020.

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 22. 5. 2020.

Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. godine nastava počinje za sve učenike od 1. do 4. razreda u matičnoj i u područnoj školi.
Rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje uputa HZJZ-a, smatra se jednako sigurnim za djecu kao i ostanak kod kuće. Kvalitetu nastave lakše je osigurati u školama, a socijalizacija i emocionalni razvoj iznimno su važni aspekti učenikova odgoja i obrazovanja.

MATIČNA ŠKOLA DONJA DUBRAVA
Nastava za sve učenike počinje u 8 sati.

PODRUČNA ŠKOLA DONJI VIDOVEC
JUTARNJA SMJENA: 1. I 3. RAZRED
  • početak nastave u 8 sati
  • učenici 1. razreda ulaze na glavni ulaz
  • učenici 3. razreda ulaze na dvorišni ulaz
  • u vremenu od 12:20 do 13:00 sati vrši se dezinfekcija prostora škole
POPODNEVNA SMJENA: 2. I 4. RAZRED
  • početak nastave u 13:15 sati
  • učenici 2. razreda ulaze na glavni ulaz
  • učenici 4. razreda ulaze na dvorišni ulaz
Pravila za ulazak/izlazak i boravak učenika u školi
  • Nastava za sve učenike od 1. do 4. razreda počinje u 8 sati.
  • Užina je osigurana za sve učenike.
  • U školu učenici dolaze i odlaze sami, ili u pratnji. Pratnja ne ulazi u školu.
  • Učenici donose sa sobom papuče koje ostaju u školi.
  • Učenici u torbi moraju imati paketić papirnatih maramica.
  • Ispred ulaza u školu svim se osobama savjetuje da drže međusobni razmak.
  • Učenik ulazi tako da odlazi do garderobe, obuva papuče, skida jaknu te pere ruke sapunom i vodom prije ulaska u učionicu.
  • Učenike se savjetuje da pokušaju ne dijeliti svoje stvari i školski pribor s drugim učenicima.
  • Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature i drugih simptoma respiratornih bolesti (kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa)  ne smiju dovoditi dijete u školu.
  • U slučaju bolesti, potrebno je odmah obavijestiti razrednika i navesti razlog zašto dijete ne dolazi u školu.
  • Potrebno je razrednicima dostaviti važeće brojeve telefona na kojima je UVIJEK netko dostupan u slučaju da se dijete ne osjeća dobro.
  • Roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi COVID-19
  • Učenike se podsjeća da ne dodiruju usta, nos, oči i lice te da ne stavljaju ruke i predmete u usta. Kod kašljanja i kihanja prekriti usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju baciti u koš za otpad te oprati ruke.
  • Roditelji ne potpisuju izjave radi uključivanja djeteta u školu i šalju djecu u školu bez obzira na svoj radni status.
Roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.
Detaljne upute vezano za rad u razrednoj nastavi dostupne su na stranici HZJZ:
Daljnje će se upute prilagođavati aktualnoj epidemiološkoj situaciji.
Za sve upite i  nejasnoće možete se javiti na email ravnatelj@os-donja-dubrava.skole.hr ili na broj mobitela ravnateljice škole 099/8133824