Obavijest roditeljima učenika od 1. do 4. razreda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda!

Vjerujem da ste upoznati s informacijama iz medija da će se od ponedjeljka, 11. svibnja 2020. godine, škole ponovno otvoriti za učenike od 1. do 4. razreda. Svi smo svjesni da je ovo iznimna situacija te da će u školu dolaziti samo učenici koji ispunjavaju uvjete propisane u Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo 29. travnja 2020. godine. Upute su dostupne na stranici HZJZ  https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/koronavirus-najnovije-preporuke/.
S obzirom da epidemiološka situacija i preporuke još uvijek ne dozvoljavaju da nastava počne normalno za sve, nastava će biti organizirana prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za učenike koji zadovoljavaju propisane uvjete:
  1. oba roditelja su zaposlena i  ne mogu osigurati djetetu boravak kod kuće uz nadzor
  2. dijete ne boluje od kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencije, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  3. dijete ne živi s ukućanima i nije u svakodnevnom kontaktu s osobama koje boluju od navedenih bolesti
  4. dijete ne živi s ukućanima starijima od 65
  5. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom COVID-19
  6. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.
Učenici koji zadovoljavaju propisane uvjete, dolaze u ponedjeljak u školu u pratnji svojih roditelja. Prilikom dolaska u školu, roditelji potpisuju izjavu u kojoj pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću jamče da su ispunjeni navedeni uvjeti kako bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se dijete u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.
Prema preporukama, u razredu može biti ukupno deset osoba (9 učenika i 1 učitelj), a skupina koja se kao razred formira u ponedjeljak, 11. svibnja, u tom sastavu polazi nastavu iduća dva tjedna.
Za djecu koja ostaju kod kuće, nastava na daljinu i dalje će se odvijati kao i do sada.
Obrazac Izjave, kao i detaljne upute oko organizacije nastave i mjerama kojih se potrebno pridržavati u školi, bit će dostupni na web stranici škole od petka, 8. svibnja 2020. godine.
Nakon prvih 14 dana primjene navedenih preporuka, upute će se prilagođavati aktualnoj epidemiološkoj situaciji.

Mirjana Ribić, ravnateljica