16. županijsko natjecanje mladih Crvenog križa

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Andrea Varga, 12. 3. 2020.

U subotu, 7. ožujka 2020. godine, učenici naše škole sudjelovali su na 16. županijskom natjecanju mladih Crvenog križa koje je ugostila Osnovna škola Donji Kraljevec. Natjecalo se ukupno 19 ekipa, od kojih 3 ekipe srednjih škola i ekipa Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec. Samim natjecanjem provjeravalo se teorijsko znanje o Pokretu Crvenog križa, poznavanju ljudskih prava i prava djeteta te prve pomoći koje se pokazivalo pomoću realistično prikazanih situacija i ozljeda.
Na ovaj način učenici stječu vrijedna znanja i vještine s kojima će, ako bude potrebno, moći nekome spasiti život.
Ekipa naše škole zauzela je četvrto mjesto u kategoriji podmladak, a činili su je učenici osmih razreda – Mia Čmrlec - vođa ekipe, Stipe Popović - zamjenik vođe, Paola Lukša, Alma Mikulan, Fran Kolarić te Lovro Žinić - članovi ekipe.
Čestitamo učenicima na sudjelovanju te promociji humanih vrednota!