Djevojčice u STEM-u

Autor: Anđelko Lisjak, Suzana Karloci Kvakan, 12. 3. 2020.

U ponedjeljak, 9. ožujka 2020. godine, u našoj je školi održano zanimljivo natjecanje. Naime, Prva osnovna škola iz Ogulina organizirala je on-line natjecanje pod nazivom „Djevojčice u STEM-u“ povodom obilježavanja Dana žena. Samo ime natjecanja govori da su uključene samo djevojčice i da se rješavaju zadaci iz četiri područja: matematike, fizike, kemije i biologije. Iz svakog je područja zastupljeno po pet zadataka, a rješavale su ih po grupama koje su činile po četiri učenice iz sedmog i osmog razreda. Našu školu predstavljale su Lana Lukša, Nina Nestić, Nina Varga, Mia Čmrlec, Marta Švogor, Sara Lukša, Paola Lukša iz osmog razreda te  Ana Sabočanec, Martina Šestak, Hana Glavak, Iva Kralj i Rea Čižmešija iz sedmog razreda. Učenice su bile podijeljene u tri ekipe, a svaka je ekipa angažirano i zainteresirano rješavala postavljene zadatke. Učenice su rekle da im je to bilo zanimljivo i dobrodošlo novo iskustvo. Čestitke našim malim „znanstvenicama“ na sudjelovanju, a nadamo se i dobrim rezultatima koji će biti poznati krajem tjedna.