2. dani Zlate Brzeske

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 9. 3. 2020.

Prošlog smo tjedna sudjelovali na manifestaciji 2. dani Zlate Brzeske u organizaciji Udruge za očuvanje prirodne i kulturne baštine, kulturu i umjetnost te promidžbu seoskog turizma Vendi. Prvi dio književno-likovno-kreativne radionice Zavičaj uz rijeku Dravu održan je u četvrtak, 5. ožujka 2020. godine u Donjoj Dubravi, gdje  su naši učenici predstavili svoje literarne radove, a mogli su i uživo vidjeti stvaranje likovnih djela različitim likovnim tehnikama. Završnica projekta održana je u petak, 6. ožujka 2020. godine u Velikom Bukovcu, gdje su učenici publici predstavili nabolje radove s literarnog natječaja. Svoje radove izvele su Marija Brljak i Mihaela Gadanec, a rad učenice Ivone Međimurec izvela je Ria Mikulan. Nagrađena je Ivonina pjesma, a posebno smo ponosni što zbornik nosi naslov Mihaeline pjesme – Detinstvo uz Dravu. U tom događaju učenice su bodrile i pratile Suzana Karloci Kvakan, školska knjižničarka i Renata Dolenec, učiteljica hrvatskoga jezika.