Europski sportski tjedan

Autor: Mihaela Martinčić, 27. 9. 2019.

U sklopu obilježavanja Europskog sportskog tjedna učenici naše škole cijeli su tjedan, od 23.9. do 27.9., bili uključeni u sportske aktivnosti.

Sportski tjedan započeli SU učenici 5. i 6. razreda igranjem i vježbanjem sedmi i osmi sat u dvorani. Zagrijali su se uz dječji ples te se razgibali uz glazbu. Igrali su i turnir u graničarima na kojem  je zabava bila važnija od pobjednika.

U utorak su nastavili 3. i 4. razredi koji su uz učitelja Anđelka Lisjaka napravili svoje prve košarkaške korake.

U srijedu je bio organiziran kružni trening s rekvizitima za učenike 7. i 8. razreda.

26.9.  Europski školski sportski dan uz igre su posebno proslavili učenici 1. i 2. razreda.

U petak su pak svi razredi zajedno obilježili Europski sportski tjedan trčanjem za zagrijavanje, razgibavanjem, različitim poligonima i krosom. Učenici viših razreda bili su mentori učenicima nižih razreda kako bi ih naučili nešto više o sportu. 8. razredi  bili su mentori najmlađima, učenicima 1., 2. i 3. razreda, 7. razredi  su bili mentori  5. razredu i 6. razredi su bili mentori 4. razredu.

Područna škola također je obilježila Europski sportski tjedan vježbajući različite vježbe cijelog tjedna, svakodnevno  po 15 minuta.