I u mom mjestu Vukovar svijetli!

Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 18. 11. 2019.

U ponedjeljak, 18. studenoga obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Dvadeset osam godina je prošlo od dana kada je Vukovar proživljavao najteže trenutke koji su zauvijek promijenili povijest grada. Grad pretvoren u ruševine, stanovništvo protjerano iz svojih domova, kolona zarobljenih koja je sa suzama koračala prema Ovčari znajući da mnogi neće dočekati slobodu. Sve su to slike kojih se iznova prisjećamo svake godine i ostat će zauvijek u očima onih koji su branili grad, spašavali živote i svoj život dali za domovinu. Na nama je da svima njima odamo počast u znak zahvale što su nam omogućili miran život u slobodnoj Hrvatskoj.