Povijest i dalje ostaje učiteljica života

Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 26. 9. 2019.

Osnovna škola Donja Dubrava i ove je godine jedna od eksperimentalnih škola za provođenje eksperimentalnog programa Škola za život te svojim radom nastoji učenicima nastavu učiniti što zanimljivijom kako bi lakše svladali sve ono što je predviđeno novim kurikulumima. Tako je ovih dana školu posjetio akademik Dragutin Feletar koji je uvijek rado viđen gost i dogovorena je suradnja koja će se realizirati ove školske godine. Budući da se akademik Feletar u svom znanstvenom radu bavi, kako geografskim tako i povijesnim temama, dogovorena je suradnja u vidu predavanja i radionice posvećene Novom Zrinu krajem travnja 2020. godine u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije. Učenicima će se na ovaj način približiti zavičajna povijest kako bi saznali što se događalo na prostorima oko Donje Dubrave u razdobljima kada su Hrvati branili svoj teritorij od Osmanlija, a upravo je utvrda Novi Zrin u tim trenucima odigrala važnu ulogu u obrani hrvatskog prostora.