OBAVIJEST - Udžbenici i drugi obrazovni materijali

Autor: Mihaela Martinčić, 15. 7. 2019.

Poštovani roditelji!

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN, br. 116/18) sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osiguravaju se u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (NN, br. 46/19).

Osnovna škola Donja Dubrava donosi Odluku o korištenju obveznih i izbornih udžbenika te drugih obrazovnih materijala.

U školskoj godini 2019./2020. bit će u uporabi tri vrste udžbenika:

- udžbenici za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (svi predmeti u 1. i 5. razredu OŠ i 7. razred OŠ – predmeti Kemija, Fizika i Biologija) – „novi udžbenici“

- u ostalim razredima i predmetima u uporabi ostaju udžbenici odabrani 2014. godine  „postojeći udžbenici“

- udžbenici za razrede u kojima će se provoditi eksperimentalni program „Škola za život“ ( svi predmeti u 2. i 6. razredu osnovne škole i 8. razred – predmeti Kemija, Fizika i Biologija)

Popise udžbenika koji će se koristiti u šk.god. 2019./2020. možete pogledati ovdje.

VAŽNO ZA RODITELJE!

Sredstvima državnog proračuna nabavljaju se isključivo udžbenici obveznih i izbornih predmeta.

Učenicima  2. i 6. razreda (eksperimentalni program) Ministarstvo znanosti i obrazovanja osigurati će sve udžbenike i druge obrazovne materijale, a učenicima 8. razreda  (eksperimentalni program iz biologije, kemije i fizike)  osigurati će udžbenike i druge obrazovne materijale samo za biologiju, kemiju i fiziku.

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI

Nisu osigurana sredstva za nabavu drugih obrazovnih materijala  (radne bilježnice, zbirke zadataka, radni materijali za tehničku kulturu, likovna mapa i dr.) i te materijale nabavljaju roditelji.

O odabiru drugih obrazovnih materijala roditelji će se preko suglasnosti očitovati početkom školske godine 2019./2020.

Roditelji nabavljaju :