Višednevna ekskurzija sedmih razreda

Autor: Gordana Mirović, Suzana Karloci Kvakan, 8. 7. 2019.

Zadnji lipanjski dani, vrući i kao stvoreni za ljetovanje na moru, zauvijek će ostati u sjećanju učenicima sedmih razreda koji su bili na višednevnoj ekskurziji u Biogradu na Moru. Četiri dana brzo su nam prošla uz učenje, zabavu i odmor. Prvog smo dana posjetili Sokolarski centar u Dubravi kod Šibenika i odmah se oduševili prekrasnim pticama i zanimljivim predavanjem. Po dolasku u hotel osvježenje smo pronašli u bazenu i pokazali umijeće skakanja u vodu na tisuću i jedan način! Za kraj dana počastili smo se slasnim sladoledom uz plažu. Drugi nam je dan započeo posjetom Zavičajnom muzeju grada Biograda na Moru i razgledom biogradskih znamenitosti, a nakon ručka zaputili smo se na najljepšu gradsku plažu i uživali u kupanju. Navečer su mnogi od nas po prvi puta bili u ljetnom kinu na otvorenom gdje smo odgledali film „Yesterday“ u kojem smo čuli neke poznate i drage pjesme Beatlesa. Druga polovica naše pustolovine počela je jutarnjim kupanjem, a nastavila se poslijepodnevnim izletom u Nin i Zadar, gdje smo posjetili brojne znamenitosti poput crkve sv. Križa i spomenika Grguru Ninskom u Ninu te Foše, Tri bunara, Katedrale, sv. Donata, Foruma, crkve sv. Marije, Narodnog trga, Gradske straže i Morskih orgulja u Zadru. Očarano smo promatrali zalazak sunca za kojeg Zadrani, a i mnogi drugi kažu, da je najljepši na svijetu. Zadnjeg dana, nakon jutarnjeg kupanja na bazenu polako smo krenuli prema našoj Dobravi i Vidovcu. Na putu kući posjetili smo slatkovodni akvarij „Aquatika“ u Karlovcu i naše putovanje „zasladili“ posjetom restoranu McDonald's. Vratili smo se kući, gdje su nas roditelji već nestrpljivo čekali sa zagrljajem i pitanjem „I, kak' je bilo?“ Svi se slažemo – bilo je SUPER!