Škola u prirodi učenika 4. razreda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 19. 6. 2019.

Vrući lipanjski dani pratili su nas na našem putovanju krasnom Istrom od ponedjeljka do srijede. Na samom početku posjetili smo Hum, najmanji grad na svijetu koji trenutno broji svega 17 stanovnika. Put smo nastavili prema spomeniku prirode, jami Baredine, u kojoj smo se spustili 60 metara pod zemlju. U njoj smo imali prilike vidjeti stalaktite i stalagmite, podzemne skulpture nastale dugotrajnim radom vode i čovječju ribicu – endem šireg područja dinarskog krša. Nakon dugog putovanja jedva smo dočekali smještaj u hotelu u Dugoj Uvali i svoje prvo ovogodišnje kupanje na otvorenom moru, ali i u bazenu.

Idućeg smo dana istraživali ljepote Brijuna, putovali smo autobusom, brodom i turističkim vlakom, upoznali čuvenu papigu Koki, vidjeli Baščansku ploču, najstarije drvo masline, posjetili Čamčarnicu, kuću za brodice u kojoj je postavljena interaktivna izložba o Brijunima. Puni dojmova krenuli smo prema Puli. Od Arene, Uljanika, Zlatnih vratiju, Augustovog hrama, Foruma do najbolje slastičarnice. Jedni su dan završili u bazenu na noćnom kupanju, a drugi u sobama uz podršku vatrenima na utakmici protiv Tunisa. Došao nam je i zadnji dan našeg druženja. Ujutro smo krenuli prema Rovinju. Razgledali smo grad, crkvu svete Eufemije i posjetili park Mini Croatia gdje smo mogli prošetati cijelom Hrvatskom u malom. Pozitivno umorni u večernjim smo satima stigli svojim kućama i roditeljima kojima smo već silno nedostajali.