ZAVRŠNICA PROJEKTA „Trening životnih vještina“

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 30. 5. 2019.

U utorak, 28. svibnja 2019. godine, učenici naše škole sudjelovali su na završnici projekta Trening životnih vještina u Centru za kulturu u Čakovcu. Ove školske godine projekt se provodio u svim osnovnim školama u Međimurskoj županiji u 4., 5. i 6. razredu gdje su učenici na satovima razrednika učili kako živjeti zdravo, boriti se protiv ovisnosti, ljutnje, kako reagirati u određenim situacijama, što nam reklame zapravo govore i o mnogim drugim temama važnima za njihovo odrastanje. Predstavnici 4.a i 4.b, 5.a i 5.b te 6.a razreda nakon kratkog kulturno-umjetničkog programa dobrodošlice taj su dan s volonterima Zajednice sportskih udruga grada Čakovca vježbali na svježem zraku u Perivoju Zrinskih i tako obilježili Svjetski dan nepušenja. Povodom tog dana, u čakovečkom Centru za kulturu organizirana je izložba učeničkih radova koji su nastali u provedbi programa Trening životnih vještina.  Uz rekreaciju i dobru zabavu program primarne prevencije Trening životnih vještina i ove je školske godine završen na najbolji mogući način.
                                                                                                                             Novinarska grupa