Terenska nastava učenika trećih razreda

Autor: Damir Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 4. 6. 2019.

U četvrtak, 30. svibnja 2019. učenici trećih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi. Za ovogodišnje odredište odabran je grad Varaždin. Početak  izleta bio je rezerviran za posjet Hrvatskom narodnom kazalištu gdje su učenici gledali vrlo zabavnu, ali i poučnu predstavu " Bibi i Bubi " u izvedbi Teatra Kerekesh.
Za šetnju kroz povijest Varaždina pobrinuli su se djelatnici Gradskomg muzeja Varaždin, a mnoštvo zanimljivosti učenici su naučili i u Muzeju kukaca. Nastavno gradivo iz prirode  i društva vezano za promet ponovljeno je na željezničkom kolodvoru.
U samom centru grada učenici su svoje skrivene želje izrazili pred kipom Grgura Ninskog u nadi da će im se one i ostvariti.