Smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja - Projekt građanin

Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 24. 5. 2019.

U ponedjeljak, 20. svibnja 2019. učenice petog razreda, Mia Perenc, Ria Mikulan, Mihaela Gadanec i Ivona Međimurec, predstavljale su našu školu na državnoj Smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja - Projekt građanin. Smotra se održala u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Učenice su predstavile projekt Svatovska jabuka u kojem su proučavale problem vezan uz običaj izrade ružica od krep papira koji će nestati ukoliko se mlađe generacije ne poduče toj vještini. Projekt je izazvao velik interes zbog zanimljivog naziva i učenice su osobito pohvaljene za čuvanje kulturne baštine svog zavičaja i nastojanja da očuvaju stari običaj koji bi mogao nestati.