Projekt „Čitajmo zajedno“

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 16. 5. 2019.

Naši učenici već nekoliko godina u suradnji sa Srednjom školom Prelog sudjeluju u projektu Čitajmo zajedno – projektu koji potiče čitanje i njeguje ljubav za lijepu književnost. Ove godine u projektu su sudjelovali učenici 6. razreda naše škole, a ovogodišnji je susret poseban i po tome što su i jedna i druga škola Škola za život i ponose se suradnjom osnovnoškolske i srednjoškolske ustanove.
Za  zajedničko čitanje odabran je roman Operacija Stonoga Jože Horvata, našeg Međimurca rođenog u Kotoribi. Čitajući knjigu učenici su uživali u morskim pustolovinama junaka romana, a na zajedničkim satovima upoznali su glavne osobine romana i likova te kompoziciju djela kroz razne stvaralačke zadatke, kviz i igre. Učenici Srednje škole svoju su školu predstavili i finim kolačima koje su ispekli njihovi prijatelji iz smjera slastičar pa smo se svi zajedno odlično zabavili u druženju uz knjigu, sok i slatke kolače.
                                                                                            Novinarska grupa