Krapina i Oroslavje – putevima Hrvatskog zagorja (terenska nastava 5., 6. i 8.razreda)

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 16. 5. 2019.

U utorak, 7. svibnja 2019.godine, učenici 5., 6. i 8. razreda malo su se odmorili od klasične nastave i krenuli na terensku nastavu. Nakon kišnog ponedjeljka, dočekao ih je sunčani utorak pa veselju nije bilo kraja. Prva stanica bila im je Krapina u kojoj su posjetili Muzej krapinskog pračovjeka. Osim razgleda Muzeja, sudjelovali su na raznim radionicama i upoznali fosile, minerale, kosti te izrađivali životinje od gline. U kratkoj šetnji upoznali su i ulice tog malog grada u Hrvatskom zagorju, a nakon toga krenuli su put Oroslavja, gdje su posjetili nedavno otvoreni Park znanosti u kojem su naučili ponešto o tromosti oka, o silama, prijenosu i tvorenju zvuka te sve sprave isprobali i uživali.
                                                                                            Novinarska grupa