Sportska natjecanja za učenike do 6. razreda i 2 medalje

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 26. 4. 2024.

Članovi školskog sportskog društva „Drava“ su u protekla dva tjedna sudjelovali na 3 natjecanja. Učenici do 6. razreda natjecali su se u košarci i odbojci, a učenici i učenice do 4. razreda u graničaru.
Košarka
Škola nakon 7 godina ponovno ima mušku košarkašku ekipu i to zahvaljujući entuzijazmu članova KK „Dubravčan“. Klub je animirao i zainteresirao velik broj djece za ovaj sport, a ponajbolji su se 8. travnja 2024. godine natjecali u Donjem Kraljevcu. U konkurenciji 6 ekipa podijelili su 5. i 6. mjesto, a školu su predstavljali: David Miser, Patrik Brljak, Jakov Žinić, Allen Zabavnik, David Čižmešija, Jakov Globlek, Karlo Kelava, Patrik Pongrac i Evan Orin Martinković. Učenike su pripremali i na natjecanju vodili treneri Renato Lukša i Božidar Međimurec.
Čestitke svima na uloženom trudu i radu u pripremi za natjecanje.

Graničar – 2. mjesto
Najmlađi natjecatelji su učenici i učenice 3. i 4. razreda koji se natječu u graničaru. Škola je po treći put zaredom imala predstavnika na finalnom turniru i po treći put osvojila medalju - ovaj put srebrnu. Svoje mjesto na finalnom turniru, koji se održao 15. travnja 2024. godine u Osnovnoj školi Orehovica, dječaci i djevojčice izborili su osvajanjem prvog mjesta na kvalifikacijama koje su održane u ožujku.
Čestitke na borbenosti i sportskom ponašanju tijekom natjecanja. Na natjecanju su sudjelovali Veronika Žinić, Luna Vučenik, Naomi Horvat, Laura Lisjak, Tesa Horvat, Ela Međimurec, Ela Horvat, Patrik Brljak, Timon Horvat, David Kvakan, Luka Lovasić, Allen Zabavnik, David Bogomolec.

Evo kako je natjecanje doživio i opisao jedan od sudionika David Kvakan:
"Došli smo u Orehovicu. Bio sam sretan i pun energije. Kad smo počeli igrati vidio sam da imamo jake protivnike. Trebalo je iskoristiti svu snagu. Pobijedili smo i došli u finale. Tada smo dobili još jačeg protivnika. Borili smo se na kraju za 1. mjesto. Usprkos jakom trudu, na žalost, nismo uspjeli biti prvi. Kao ekipa osvojili smo zasluženo drugo mjesto i zbog toga sam jako ponosan."

Odbojkaška ekipa učenika je svoj turnir igrala u Osnovnoj školi Jože Horvata Kotoriba. Sudjelovale su 4 ekipe. Pobjedom u prvoj utakmici protiv ekipe iz Osnovne škole Donji Kraljevec, učenici su se plasirali u finale. Tu su bili bolji njihovi vršnjaci iz Kotoribe te pobijedili  rezultatom 2:0 u setovima.
Srebrnu medalju za našu školu osvojili su:  Patrik Pongrac, Evan Orin Martinković, Ivano Lukša, Deni Varga, Lovro Cenko, Karlo Horvat, Leon Hlišć, David Čižmešija, Roko Bogomolec i Patrik Brljak. Čestike!