Natjecanje u futsalu za učenike do 6. razreda

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 18. 3. 2024.

U srijedu 13. ožujka 2024. godine u organizaciji Međimurskog školskog sportskog saveza u Osnovnoj školi Jože Horvata Kotoriba održao se 1. krug natjecanja u futsalu za učenike do 6. razreda.
Natjecali su se učenici iz četiri osnovne škole: OŠ Sveta Marija, OŠ Goričan, OŠ Donja Dubrava i ekipa domaćina.
Naša ekipa je u prvoj utakmici pobijedila vršnjake iz Goričana rezultatom 4:3 u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici gdje su naši učenici pobjednički gol postigli u posljednjoj sekundi sa zvukom semafora koji je ujedno označio i kraj utakmice. Utakmica je bila jako zahtjevna, tražila je puno trčanja i koncentracije. Stoga sve čestitke našoj mladoj ekipi u kojoj prevladavaju učenici 5. razreda, dok je golman iz 4. razreda. U finalu smo izgubili protiv ekipe domaćina iz Osnovne škole Jože Horvata Kotoriba kojoj želimo dobru igru na finalnom turniru.
U sastavu ŠSD Drava su igrali: Luka Lovasić, Ivano Lukša, David Miser, Deni Varga, Borna Sabočanec, Lovro Cenko, Karlo Horvat, Leon Hlišć.

Od strane organizatora učenik Borna Sabočanec primio je nagradu Fair play za borbenost u igri i odnos poštovanja prema suigračima i protivniku.
Konačan poredak:
1. OŠ Jože Horvata Kotoriba