Projekt razmjene straničnika

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 1. 3. 2024.

Bookmark Exchange Project je međunarodni projekt razmjene straničnika koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) povodom obilježavanja Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Dodijeljena škola partner učenicima 4.b razreda naše Područne škole bila je osnovna škola iz Južne Koreje. Njihovim je straničnicima trebalo malo duže da prevale dugi put do nas, ali kad su stigli jako su nas obradovali.
Sretni smo što smo na ovaj način imali priliku upoznati se s drugačijom kulturom, doprinijeli poticanju čitanja kao i komunikaciji s vršnjacima i to na drugom kraju svijeta.