Održana edukativna radionica Crvenog križa za djelatnike škole

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 21. 2. 2024.

Većina ljudi smatra kako je pružanje prve pomoći aktivnost “rezervirana” samo za medicinske djelatnike te da osobe koje nisu zdravstvenog usmjerenja to ne bi trebale poznavati. Statistički pokazatelji, međutim, govore da se u životu svakog od nas dogodi barem jedna situacija u kojoj je potrebno brzo i pravilno reagirati i pomoći naglo oboljeloj ili ozlijeđenoj osobi.
Prva pomoć tradicionalna je djelatnost Hrvatskog Crvenog križa koji oblikuje doktrinu prve pomoći, brine o njezinom unapređenju i usklađivanju s europskim smjernicama te primjeni u svim programima edukacije na području Republike Hrvatske.
Hrvatski Crveni križ sudjeluje i u provedbi nacionalnog programa prve pomoći za građane, obavlja osposobljavanje i obnovu znanja volontera Hrvatskog Crvenog križa i građana za pružanje prve pomoći kod ozljeda i nesreća koje se mogu dogoditi u svakodnevnom životu.

U organizaciji Crvenog križa, 21. veljače 2024. godine, u našoj je školi održano teorijsko i praktično predavanje za sve djelatnike škole na kojem su usvojene vještine iz područja prve pomoći poput bočnog položaja, masaže srca, zaustavljanja krvarenja, gušenja, protokola pozivanja hitne pomoći.
Svrha ovakvih edukacija je upoznavanje s osnovnim postupcima prve pomoći i podizanje svijesti javnosti o važnosti znanja i vještina iz prve pomoći kako bi se spasilo što više života.