Autor: Renata Heric, Suzana Karloci Kvakan, 16. 4. 2018.

U ponedjeljak, 9. travnja 2018. u Srednjoj školi Čakovec održana je 5. međužupanijska / 7. županijska smotra projekata iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja Međimurske i Varaždinske županije za osnovne i srednje škole – smotra Projekt građanin. Ove godine je sudjelovalo ukupno 20 projekata, od čega 10 u predmetnoj nastavi, 7 u razrednoj nastavi osnovnih škola te 3 u srednjim školama. Među projektima predstavljen je i projekt naše škole Ceker budućnosti koji su predstavljale učenice Dora Čmrlec, Marija Duhović, Lorena Dokleja i Nikol Nestić. Projektom su učenice pokušale skrenuti pažnju na stari zanat pletenja komušinom kojim se bavi učenička zadruga naše škole i naučiti mlađe učenike tom starom zanatu kako bi se uključili u rad zadruge i sačuvali ovaj stari zanat.

Učenice su vrlo dobro obranile projekt i bile su pohvaljene za predstavljanje projekta kao i za namjeru da očuvaju tradiciju pletenja komušinom kao dio kulturne baštine zavičaja.