Izvanučionička nastava učenika 6. razreda - kontinentalna listopadna šuma

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 8. 11. 2017.

Učenici 6. razreda sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi iz nastavnog predmeta prirode pod vodstvom nastavnice Monike Kanižaj u obližnjoj šumi. Sva naučena znanja o šumi učenici su mogli primijeniti na terenu. Prikupljali su materijal u šumi, uzimali otiske pojedinih drveća, određivali  životne uvjete šume, mirisali svježu zemlju, određivali osvijetljenost u pojedinom sloju, opisivali izgled šume u jesen, mjerili visinu drveća te izrađivali karte biljnih boja. Sve podatke koje su dobili na terenu zapisivali su u pripremljene listiće te na sljedećem satu u školi održali izvješće o radu svoje grupe. Osim što su mogli primijeniti svoje znanje na terenu, učenici su uživali u svježem zraku te shvatili važnost boravka u šumi radi očuvanja zdravlja te poštivanja pravila ponašanja u prirodi. Razvijali su sposobnosti promatranja, uočavanja i logičkog zaključivanja. Detaljnije istraživanje pogledajte pod opširnije.