Čitanjem do zvijezda

Autor: Mihaela Martinčić, 14. 12. 2011.

U petak 9. prosinca 2011. godine učenice naše škole sudjelovale su na županijskoj razini natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Natjecanje je održano u Osnovnoj školi Prelog, gdje su se okupili učenici natjecatelji sa svojim mentorima iz ukupno 20 škola Međimurske županije. Čitalačkim znanjem potkovane, članice tima naše škole bile su  Ivana Balent i Marta Horvat. učenice 6.a razreda te Melani Štefić, učenica  8. b razreda.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bio je kriminalistički roman pa su učenice trebale pročitati sljedeće romane: Pavao Pavličić: Petlja, Zlatko Krilić: Zagonetno pismo, Dubravko Jelačić Bužimski: Balkanska mafija, Anto Gardaš: Krađa u galeriji. Natjecale su se kao jedan čitalački tim. Bodovi su im se zbrajali i uspješno su se plasirale na visoko 6. mjesto.

Ovim putem im čestitamo i nadamo se da su se dotakle barem zvjezdane prašine.

Izvor: Suzana Karloci Kvakan