Noćni čitateljski susret Tulum s(l)ova

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Martina Kovač, 2. 11. 2016.

U petak, 28. listopada 2016. godine u našoj je školi po prvi puta održan noćni čitateljski susret Tulum s(l)ova. To je projekt poticanja čitanja iz užitka naglas namijenjen učenicima sedmih i osmih razreda. Druženje je održano u školskoj knjižnici, na strunjačama, s jastučićima i dekicama, uz svjetlost lučica i svijeća. Nakon zajedničkog donošenja pravila ponašanja, odigran je kviz u poznavanju opće kulture iz područja književnosti i filma, a potom je održano i ceremonijalno čitanje iz užitka naglas.

Učenici i prisutni učitelji imali su prilike upoznati se s ulomcima iz različitih književno-umjetničkih djela, a najviše zanimanja pobudio je Miro Gavran i roman Profesorica iz snova. Nakon čitanja družili smo se putem skypea s učenicima iz Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca te pogledali film Knižničar – u potrazi za oštricom. Vrijeme nam je svima prebrzo prošlo, a vjerujemo da ćemo svi i nadalje uvijek pronaći vremena za dobru knjigu.

Donosimo i neke dojmove učenika nakon Tuluma:
Čitajući i slušajući odabrane ulomke saznala sam za mnoge dobre knjige. Možda ću i posuditi neke od njih. Mislila sam da čitanje knjiga ne može biti zanimljivo no uz ovakvu atmosferu puno je zabavnije. (Marija Duhović)
Dobila sam poticaj za više čitanja. (Martina Lovrek)
Čitajući odabrane ulomke saznali smo kako je dobro čitati knjige što nas je motiviralo da konačno krenemo sa čitanjem. (Dora Čmrlec)
Zabavljali smo se čitajući i dobili motivaciju za daljnje čitanje. (Lorena Lukša)
Otkrila sam što sve knjige u sebi kriju i bilo mi je jako lijepo. (Iva Strbad)