Terenska nastava učenika četvrtih razreda

Autor: Mladen Žerjav, 21. 10. 2011.

Sukladno planiranom na početku školske godine, učenici četvrtih razreda realizirali su terensku nastavu. Već tradicionalno, terenska nastava započinje posjetom kazalištu u čakovečkom Centru za kulturu. Ove godine učitelji su odabrali predstavu "Družba Pere Kvržice" u izvedbi zagrebačkog Gradskog kazališta Žar ptica. Galerija slika...

Spomenutu predstavu učitelji će iskoristiti za ponavljanje pojmova iz medijske kulture te za usporedbu s pročitanim istoimenim lektirnim djelom te odgledanim dječjim igranim filmom. Po završetku predstave, učenike je naročito razveselila prigoda da se slikaju s glumcima. Potom su se uputili u redakciju lista "Međimurje" gdje su dobili informacije o načinu nastanka ovog popularnog glasila.

Terenska nastava nastavljena je u susjednoj, Varaždinskoj županiji odlaskom u grad Varaždin, sjedište te županije. Uz razgledavanje prekrasne gradske jezgre i pratnju stručnog vodiča, djeca su naučila mnogo zanimljivih stvari vezanih uz ovaj grad. Mnoge od njih iznenadila je činjenica da je Varaždin bio glavi grad Hrvatske sve do katastrofalnog požara u kojem je velik dio grada izgorio.  Posjet Muzeju kukaca iskorišten je za produbljivanje znanja iz prirode i društva jer upravo sada učenici obrađuju gradivo vezano za životne zajednice travnjaka i šuma te njihove najbrojnije stanovnike - kukce. Iscrpljeni od putovanja, ali prepuni dojmova i novog znanja, učenici su se sretno vratili svojim kućama u poslijepodnevnim satima.

Izvor: Damir Dolenec