Predmetni projekt: Knjiga iz mog doma

Autor: Mihaela Martinčić, Renata Dolenec, 28. 4. 2014.

Dan hrvatske knjige (22.4.) i Svjetski dan knjige (23.4.) učenici osmih razreda obilježili su na satu hrvatskog jezika  realizacijom projekta „Knjiga iz mog doma“. Cilj projekta bio je da učenici kod kuće pronađu neku knjigu (knjiga je mogla pripadati bilo kojem  književnom rodu i bilo kojoj vrsti), pročitaju je i predstave učenicima na satu prezentacijom te tako potaknu svoje razredne kolege na čitanje knjiga koje nisu na lektirnom popisu. Učenici su uspješno prezentirali svoje radove, a mnogi od njih svojim predstavljanjem pokazali su svoje interese i naučili kolege neke nove činjenice te ih zainteresirali za knjige koje su pronašli u svom domu.